czech flagslovakia flag
Vážení zákazníci, na eshopu probíhá údržba - ne všechny produkty lze aktuálně objednat.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá 9.00-12.00 13.00-15.30)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA

 

 

 

  1. Úvod
  2. Vlastnosti a funkce vysavačů iRobot
Vlastnosti a funkce vysavačů iRobot

Vlastnosti a funkce vysavačů iRobot

Uklízí všechny typy podlah

Roomba je robot určený pro úklid všech druhů domácích podlah jako je dlažba, linoleum, koberce nebo dřevěná podlaha.

Jednoduché ovládání

Roombě nemusíte určovat, jakým způsobem nebo jak dlouho má uklízet. Roomba se vždy rozhoduje sama podle členitosti a velikosti místnosti, kterou uklízí. Stiskněte tlačítko CLEAN a Roomba se o vše postará.

Kompaktní rozměry

Díky své výšce 9,2 cm se Roomba dostane pod většinu nábytku a dokáže uklidit i tam, kam se běžně nedostanete, například pod postelí či kuchyňskou linkou. Rozměry byly navrženy tak, aby robot vyhovoval typizovanému evropskému nábytku na nožičkách.

Automatické parkování a dobíjení

Jakmile Roomba vyhodnotí úklid jako dokončený, začne automaticky vyhledávat svoji nabíjecí základnu, kde se dobije, aby byla připravená na další úklid. Na základnu se robot vrátí i v případě, že mu dáte povel stisknutím tlačítka DOCK.

Systém ANTITANGLE

iRobot myslí na běžnou domácnost, proto je navržen s technologií ANTITANGLE, která zabrání zamotání a zaseknutí se do kabelů či třásní od koberece. Jakmile kartáče ucítí odpor, otočí rotaci. Tímto způsobem se robot uvolní a může pokračovat v úklidu.

Aktivní detekce nečistot Dirt Detect

Robotické vysavače iRobot Roomba jsou vybaveny senzory, které detekují nadměrně znečištěná místa. Jakmile na takové místo robot narazí, věnuje mu tolik pozornosti, dokud není podlaha čistá. Modely série 600 disponují akustickou detekcí nečistot a lépe vybavené modely 700 a 800 nabízejí akustickou i optickou detekci nečistot.

Nárazník se zpomaleným dotikem

Roomba detekuje překážky pomocí nárazníku se zpomaleným dotykem. Infračervenými paprsky vysílanými z nárazníku robot nejprve překážku zaregistruje, zpomalí před ní a lehce se překážky dotkne. Nárazník je k nábytku velice šetrný. Přímý kontakt s překážkou zefektivňuje účinnost bočního kartáčku, který od překážek vymetá nečistoty. Navíc Roomba díky dotykovému nárazníku překonává virtuální překážky jako přehoz přes postel nebo dlouhé závěsy.

Senzory proti pádu ze schodů

Speciální senzory umístěné na spodní části robota dokáží bezpečně rozeznat volný prostor pod robotem, a tím zcela vyloučit možnost pádu ze schodů. Roomba se zastaví, hezky otočí a pokračuje dál v úklidu s pevnou půdou pod kolečky.

Indikátor plného koše

Jakmile se Roombě naplní sběrný koš na nečistoty, upozorní vás světelným signálem na displeji, že je koš plný a je třeba ho vysypat.

Dálkové ovládání

Robota lze ovládat rovněž pomocí dálkového ovládání. Spuštění robota tlačítkem CLEAN, povel k lokálnímu úklidu stisknutím tlačítka SPOT nebo zaparkování robota do nabíjecí základny tlačítkem DOCK zajistí uživateli vysoký komfort. Směrovými tlačítky lze robota ovládat jako autíčko na ovládání, což ocení zejména muži nebo děti. Uvidíte, že vás bude úklid poprvé bavit.

Funkce načasování úklidu

Díky funkci načasování úklidu můžete zvolit den a čas, kdy chcete, aby robot začal uklízet. Roombě nevadí tma ani překážky, takže vždy důkladně uklidí i bez vaší přítomnosti. iRobot nabízí plánování úklidu na každý den v jiný čas. Robota si nastavíte například tak, aby uklízel třikrát v týdnu a robot týden co týden v naplánovaný čas uklidí, a tím udržuje stabilně čistou podlahu.

Režim SPOT

Program SPOT slouží k lokálnímu úklidu. Robot uklidí prostor o průměru 1 m. Poslouží vám jako „smetáček a lopatka“, když se vám v kuchyni vysype na podlahu cukr nebo vám uklidí například rohož na boty.

Diagnostika problémů

Robot je sám schopen diagnostikovat a zvukovým signálem ohlásit případný problém, například zanesené kartáče.

Přejíždí prahy i jiné nerovnosti

Roomba dokáže hravě překonat přechodové lišty, prahy nebo jiné nerovnosti do výšky až 2 cm.

Wall Follow

Díky přítomnosti bočního kartáčku a systému Wall Follow dokáže Roomba efektivně čistit i místa okolo nábytku, podél stěn, rohy místností a jiná těžko dostupná místa.

Funkce virtuální zdi

Roombě lze vymezit prostor pomocí virtuální zdi. Virtuální zeď vytváří neviditelnou překážku, kterou robot nepřejede. Používá se v případě, že potřebujete uklidit jen vyhrazený prostor, případně když chcete Roombě zabránit, aby se přiblížila k elektrickým nebo počítačovým kabelům či křehkým předmětům.

Funkce virtuální zdi s majákem

Virtuální zeď s majákem v sobě spojuje dvě funkce. Můžete ji použít jako zeď pro vymezení uklízeného prostoru nebo díky funkci virtuálního majáku zajistíte, aby Roomba postupně uklidila celý byt místnost po místnosti. Doporučujeme použít až 3 virtuální majáky dle velikosti a členitosti prostoru. Funkcí virtuální zdi s majákem disponují modely Roomba 780 a Roomba 880.

Funkce Virtual HALO

Domácnosti se zvířaty ocení funkci Virtual Halo, která vytvoří okolo virtuální zdi ochrannou zónu o průměru 50 cm a opatrně naviguje Roombu v prostorumisek domácích zvířat tak, aby do nich nenarazila.

Vysokokapacitní baterie

iRobot je napájen baterií Ni-MH (Nikl-Metal Hydrid) s kapacitou 3000mAh. Její předností je schopnost odolávat vysoké proudové zátěži elektromotorů robota a přitom si zachovat dlouhou životnost a stálé napětí. Robot tak dokáže s plně nabitou baterií uklízet až 3 hodiny. Unikátní systém nabíjení navíc zaručí, že vybitá baterie se nabije už za 3 hodiny. Série Roomba 800 nabízí baterii s označením XLife, která je vyráběna novou technologií a nabízí dvojnásobnou životnost.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Copyright © Chytré elektro s.r.o.