czech flagslovakia flag
Vážení zákazníci, na eshopu probíhá údržba - ne všechny produkty lze aktuálně objednat.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá 9.00-12.00 13.00-15.30)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA

 

 

 

  1. Úvod
  2. ČASTÉ DOTAZY
  3. Digit. termostatické hlavice
ČASTÉ DOTAZY - digitální (programovatelné) termostatické hlavice a příslušenství

Co jsou to digitální ( programovatelné ) termostatické hlavice?

Jde o novou generaci klasických termostatických hlavic, které se používají k nastavování a regulaci teploty Vašeho radiátoru (např. teplovodního). Tyto hlavice však navíc obsahují elektroniku, která Vám přináší další komfort a hlavně obrovské úspory energie, které dosahují až 30% oproti klasickým termostatickým hlavicím. Úspory vznikají tím, že programovatelná termostatická hlavice topí jen tehdy, kdy je to potřeba. Topí se navíc jen v místnostech, kde je to vyžadováno - tzv. zónová regulace topení.

Jaké výhody získám když si digitální termostatické hlavice zakoupím?

Hlavním důvodem koupě těchto hlavic, je úspora energie a tím i nákladů na vytápění Vašeho objektu. Digitální termostatické hlavice Vám dokáží ušetřit až 30% nákladů na vytápění. Velkou výhodou je i úspora času, protože po nastavení se již o nic nestaráte a hlavice regulují teploty v místnostech automaticky za Vás podle nastaveného programu. V neposlední řadě mají programovatelné termostatické hlavice nové funkce, o kterých se obyčejným termostatickým hlavicím ani nesnilo.

Mají tyto úsporné hlavice i nějaké nevýhody?

Pokud se dá o nějakých vůbec hovořit, tak je to pravidelná nutnost výměny baterií po několika letech (obvykle 2-5 let). Někteří citliví uživatelé také říkají, že při spánku hlavici “slyší regulovat”. Tento drobný a u drtivé většiny lidí ignorovaný nedostatek však nikdy nepřevážil výhodu úspor, které hlavice přináší. Hlavice jsou za svého provozu extrémně tiché. Navíc dobře naprogramované topení je takové, kdy v noci je nastaven teplotní útlum, takže hlavice v noci prakticky nereguluje (topný ventil je přivřený).

Hlavice Danfoss Living navíc tichost dovedli k dokonalosti - při regulaci jsou téměř neslyšitelné.


Jaký je rozdíl mezi termostatickými hlavicemi eQ-3 typu Classic L a Classic N ?

Hlavice se liší pouze svým vzhledem, funkčně jsou zcela shodné. To pro kterou se nakonec člověk rozhodne je tedy jen otázkou vkusu. Model N je vývojově novější.

Jaký je rozdíl mezi termostatickými hlavicemi eQ-3 typu Classic L a Classic P ?

funkčně (možnostmi programování) jsou hlavice zcela shodné, tj, úspor na vytápění dosáhnete s oběma shodně. Typ eQ-3 L je starší model, který má displej shora a 3 samostatné tlačítka. Hlavice eQ-3 P je novější, má o něco kompaktnější design a displej pod úhlem asi 45°. Kolečko uprostřed a tlačítko jsou společný ovládací prvek a hlavice má navíc kovovou matici - to je velká výhoda. Programovatelné termostatické hlavice s kovovou maticí jsou robustnější.

Jaký je rozdíl mezi termostatickými hlavicemi eQ-3 typu MAX a MAX+ ?

Hlavice MAX (bez označení plus) samostatně funguje pouze v manuálním režimu - plnohodnotné funkce programování týdenních programů a dalších získá až po spárování s centrální jednotkou eQ-3 MAX!. Hlavice MAX+ může fungovat (a být naprogramována) i zcela samostatně bez centrální jednotky eQ-3 MAX. Může fungovat samostatně např. i s okenními/dveřními kontaktami - viz. konfigurace č.1 zde. Na displeji má tedy více funkcí (čas atp.).

Pokud jsou hlavice spárovány s centrální jednotkou eQ-3 MAX!, pak se chovají zcela shodně - tj. mají stejné funkce až na jednu, kdy termostatický hlavice MAX+ navíc umožňuje omezení ovládání (děti, zákazníci na hotelu atp.) na 4- místný PIN. Je tedy vhodná i do veřejných prostor. Pokud však zákazník hlavice s centrální jednotkou MAX! bude používat v domácím prostředí, stačí volit hlavici eQ-3 MAX!.


Jaký je rozdíl mezi termostatickými hlavicemi eQ-3 typu Comfort, Premium a Professional?

Hlavice Comfort a Premium se liší pouze umistěním displaye. U typu Comfort je display zepředu, u typu Premium pak zhora. Funkčně jsou hlavice zcela shodné.
Typ Professional je pak hlavice Premium, s tím že má navíc tyto dvě nové vlastnosti. Výdrž baterie je až 5 let a hlavice je vybavena ochranou proti odcizení (odinstalování) a vyjmutí baterií. Je tedy vhodná i do veřejných prostorů.

Jaké příslušenství k hlavicím řady eQ-3 Comfort je vhodné pro mne?

K bezdrátovým hlavicím eQ-3 (Comfort Premium a Professional) se jako nejpraktičtější jeví bezdrátový termostat, se kterým získáte další výhody. Můžete z jednoho místa nastavovat více hlavic najednou, a to i v případě, že jsou hlavice na těžko přístupných místech. Další výhodou je vysoká přesnost regulace, kdy čidlo termostatu není ovlivněno teplotou radiátoru či možnost zobrazení venkovní teploty na displayi termostatu.

Mezi další zajímavé příslušenství k těmto hlavicím patří bezdrátový okenní kontakt. Jeho jediná funkce je ta, že při otevření okna (okenní kontakt detekuje) bezdrátová hlavice přestane topit. Po zavření okna, opět topí. Tímto, je možné získat další úspory, které se pohybují přibližně kolem 5%.

Jaký je hlavní rozdíl mezi termostatickými hlavicemi řady eQ-3 Classic, Comfort a MAX!

Z hlediska úspor na vytápění jsou na tom stejně, rozdíl je zejména v komfortu ovládání a počtu funkcí.

Hlavice řady eQ-3 Classic jsou autonomní. To znamená, že je lze naprogramovat a po té regulují teplotu samy (do regulace lze samozřejmě kdykoli ručně vstoupit). Nemají bezdrátový modul pro externí ovládání.

Hlavice řady eQ-3 Comfort mohou fungovat jako autonomní a navíc je lze spárovat s bezdrátovými komponenty k rozšíření jejich funkcí jako je např. detekce otevřeného okna, snímání venkovní teploty, nebo programování z počítače.

Hlavice řady eQ-3 MAX! jsou pak určeny zejména pro centrální ovládání celého domu, nebo bytu. Tyto hlavice lze naprogramovat, spárovat s dalšími MAX! komponenty a později i kontrolovat a nastavovat odkudkoli přes internet.

 

Jak funguje ovládání  termostatických hlavic MAX! přes internet?

K ovládání je nejprve, po správné instalaci, nutné povolit internetový přístup k centrální jednotce MAX! To učiníte přes nainstalovanou lokální windows aplikaci systému. Dále si zvolíte přítupové jméno a heslo pro přístup k Vaší centrální jednotce. Toto jméno a heslo pak slouží pro přístup do systému

Ovládat systém MAX! přes internet lze 2ma způsoby:

1. Přes internetový prohlížeč Vašeho PC, notebooku, tabletu nebo chytrého telefonu, kdy zadáte adresu https://www.max-portal.elv.de/login.jsp a po té jméno a heslo, které jste si zvolili. Ovládání topení je velmi intuitivní.

2. Přes Android (verze 2.1 a vyšší) aplikaci nainstalovanou ve Vašem tabletu, nebo chytrém telefonu - viz obrázek. Aplikaci lze stáhnout zdarma z Google Play.

Přes internet lze nastavovat každou místnost zvlášť, nebo všechny dohromady. Kontrolovat lze nastavené teploty a je možné i upravovat týdenní plány.

Pro plnou funkčnost internetového ovládání není nutné mít veřejnou IP adresu. To je velká výhoda, která znamená, že každý kdo má doma internetové připojení může své topení vzdáleně ovládat.

 

Budou digitální termostatické hlavice “pasovat” i na můj radiátor?

Nejdůležitějším předpokladem je, aby jste měli termostatický ventil. Pokud máte termostatický ventil se závitem M30x1.5 (průměr 30mm, stoupání závitu 1.5mm/ot.), tak na tento ventil pasuje hlavice bez redukce. Jedná se např. o ventily Heimeier, Oventrop, Siemens, Ivar a další.

Hlavice eQ-3 obsahují i všechny potřebné redukce na ventily Danfoss přímo v balení. Na všechny ostatní typy termostatických ventilů, je pak nutné dokoupit redukci. Pro bližší informace nás prosím kontaktujte - ideálně nám zašlete fotku ventilu a my Vám poradíme. Pro přehled zde uvedeme seznam všech nejpoužívanějších ventilů a jejich kompatibilitu s programovatelnými hlavicemi eQ-3.Na všechny ostatní typy ventilů

Přehled kompatibilty ventilů s hlavicemi eQ-3

 

ZnačkaZávit ventiluRedukce
Comap M 30 x 1,5 není potřeba
Comap M 28 x 1,5 lze objednat
COTERMM 28 x 1,5 lze objednat
DANFOSS bez závitulze objednat
Danfoss RA 20 mm (23 mm), 4 zářezysoučástí balení
Danfoss RAV 34 mm, 4 zářezysoučástí balení
Danfoss RAVL 25,5 mm, 4 zářezy součástí balení
DANFOSS RTD M 30 x 1,5 lze objednat
DELONGHIM 30 x 1,5 není potřeba
DIANORM M 30 x 1,5 není potřeba
ENBRA (=OVENTROP)M 30 x 1,0 lze objednat
GIACOMINI R401Pxx bez závitu lze objednat
GIACOMINI R4xx(TG) bez závitu lze objednat
GIACOMINI RH M 30 x 1,5 není potřeba
HeimeierM 30 x 1,5není potřeba
HERZM 28 x 1,5lze objednat
Honeywell M 30 x 1,5 není potřeba
IdmarM 30 x 1,5 není potřeba
Ista M 32 x 1,0 lze objednat
IVAR M 30x1,5 není potřeba
JagaM 30 x 1,5 není potřeba
JunkersM 30 x 1,5 není potřeba
KERMIM 30 x 1,5 není potřeba
KORADOM 30 x 1,5 není potřeba
Landis&Gyr „Duodyr“ M 30 x 1,5 není potřeba
Markaryds M 28 x 1,5lze objednat
Mertik Maxitrol M 30 x 1,5není potřeba
MNGM 30 x 1,5není potřeba
MYJAVA M 28 x 1,5 lze objednat
Oventrop M 30 x 1,5 není potřeba
OVENTROP (ENBRA)M 30 x 1,0 lze objednat
PURMO M 30 x 1,5není potřeba
R.B.M. M 30 x 1,5není potřeba
RADSON M 30 x 1,5není potřeba
Remagg M 28 x 1,5 lze objednat
Rotex u.a.M 30 x 1,0lze objednat
SAM resp. Slovarm (Myjava)M 28 x 1,5lze objednat
Schlösser M 30 x 1,5není potřeba
Siemens M 30 x 1,5není potřeba
Simplex M 30 x 1,5není potřeba
TA M 28 x 1,5 lze objednat
Tiemme M 30 x 1,5 není potřeba
UNIVA M 28x1,5 lze objednat
VACM 30 x 1,5není potřeba
Vaillant 30,5 mm lze objednat
Valf Sanayii M 30 x 1,5není potřeba
WattsM 30 x 1,5není potřeba
Wingenroth (Wiroflex) M 30 x 1,5není potřeba

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Copyright © Chytré elektro s.r.o.